Salon z aneksem kuchennym w mieszkaniu 4-sobowej rodziny (25m2)

z Brak komentarzy
Założeniem projektu, który dziś dla Was opisuję było stworzenie otwartej, przestronnej strefy dziennej (salon z aneksem kuchennym, z częścią wypoczynkową i niewielką jadalnią) dla 4-osobowej rodziny. Aranżacja i stylizacja wnętrza miała być nowoczesna, jasna i przytulna z wykorzystaniem turkusu i czerni. Miało być także: maksymalnie prosto, nisko-budżetowo, bez wymyślnych zabiegów aranżacyjnych.
By stworzyć oczekiwaną otwartą, przestronną strefę dzienną dla całej rodziny konieczna była niewielka przebudowa ścian (otwarcie aneksu kuchennego na salon) oraz re-aranżacja pierwotnego (deweloperskiego) układu kuchni. Od wejścia do mieszkania otwiera się przed nami widok na okno w salonie niemal w całości wypełniające ścianę frontową. By nie zakłócać otwartego planu, w części wypoczynkowej zastosowano niskie meble, nie ma nawet lamp wiszących, które wchodziłyby w widok za oknem. Zamiast nich w suficie podwieszanym nad kuchnią ukryto świetlówki, które oświetlają salon. Nastrojowe oświetlenie tworzą zaś niewielkie, nowoczesne kinkiety. Kuchnia i jadalnia oświetlone są lampami punktowymi wbudowanymi w sufit podwieszany. Blat roboczy oświetlono listwami led wmontowanymi w dno szafek wiszących.
Aranżacja wnętrza – zgodnie z założeniami jest jasna i przytulna. Kolory bazowe stanowią biel i beż, urozmaicone dodatkami w kolorach turkusowymi i żółtym oraz ożywione akcentami czerni (w oświetleniu i meblach). Wszystkie strefy – kuchenna, jadalniana i wypoczynkowa wzajemnie się przenikają. Całość jest spójna dzięki jednolitej podłodze, powtarzającym się akcentom kolorystycznym oraz użyciu tych samych materiałów wykończeniowych w meblach (jasny fornir dębowy), na ścianach – struktura przy blacie kuchennym oraz w części wypoczynkowej na ścianie „telewizyjnej”.
Taki w pełni otwarty plan strefy dziennej nie jest oczywiście dla każdego – ma bowiem oprócz zalet także swoje wady. Niezależnie jednak od tego, czy jesteście fanami otwartego planu czy wolicie wyodrębnione pomieszczenia – zgodzicie się chyba ze mną, że taki układ wnętrz sprzyja najlepiej wspólnemu spędzaniu czasu przez całą rodzinę?
W jaki sposób podnieść wartość i zminimalizować wady w projektowaniu otwartego planu? Podziel się w komentarzu swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Skomentuj