Pokój dla dziewczynek Siostrzyczek-Księżniczek (14m2)

z Brak komentarzy
W dzisiejszym wpisie będzie różowo – w przenośni, bo przed Wami pokój dla dziewczynek. Większość dziewczynek przechodzi w życiu fazę „bycia księżniczką”. A siostrzyczki – 3-letnia Marysia i 6-letnia Gabrysia, których pokój miałam okazję odmienić, to kwintesencja dziewczęcości, słodyczy, dobrych manier – słowem: prawdziwe małe damy o wyglądzie aniołków. Szkoda, że nie możecie ich zobaczyć, a w mig zrozumielibyście, o czym Wam tu piszę. Małe damy marzyły o „księżniczkowym” pokoju, a rodzice postanowili to marzenie spełnić i poprosili mnie o przygotowanie metamorfozy pokoju córek.
Pokój dziecięcy był do tej pory zaaranżowany w niemowlęcym klimacie, z którego dziewczynki już wyrosły. Ponadto pełen był małych mebli, w których przestały mieścić się rzeczy dziewczynek, przez co panował tam ciągły chaos.
Rodzicom zależało na funkcjonalnym rozplanowaniu przestrzeni, zwiększeniu miejsca na przechowywanie – ubrań, książek, gier i zabawek. W pokoju musiało znaleźć się biurko dla Gabrysi, stolik dla Marysi oraz miejsce do zabawy na podłodze. Mamie zależało na aranżacji, która subtelnie nawiązywałaby do księżniczkowych marzeń dziewczynek i była odpowiednia na kilka lat w przód.
W nowym pokoju znalazło się wszystko, czego potrzebują dziewczynki w tym wieku – dwa łóżka, duża i pojemna narożna szafa (do przechowywania ubrań oraz zabawek), regał na książki, duży miękki dywan do zabaw na podłodze oraz biurko dla świeżo upieczonej uczennicy i mały stolik dla przedszkolaczki (w miejscu stolika w przyszłości może stanąć biurko). Nowa aranżacja pokoju nawiązuje do klimatu sypialni księżniczek nie nazbyt dosłownie, by uniknąć efektu scenografii teatralnej. Z subtelną szarością ścian dobrze współgra biel mebli i dodatków oraz akcenty jasnego różu. Charakter aranżacji podkreślają stylowe meble (metalowe łóżka, krzesło inspirowane modelem Louis Ghost projektu Philippe Starck’a, klasyczna szafa), drapowane zasłony obszyte małymi pomponikami, dywan w „koronkowe” kwiaty, stylowy żyrandol czy rzeźbione ramki na rodzinne zdjęcia.
Radość dziewczynek na widok zmienionego pokoju była ogromna. Wspaniałą niespodziankę sprawili im rodzice, nie sądzicie? Jak Wam się podoba taki pokój dla dziewczynek?

Skomentuj