Niewielka łazienka dla rodziny w aranżacji własnej Klientów (4,3 m2)

z Brak komentarzy
Kto z Was mieszkał w typowym M w bloku z wielkiej płyty, ten wie, że mieszkania te bywają pełne nietrafionych rozwiązań, które utrudniają codzienne wygodne funkcjonowanie. Generalny remont jest więc dobrym momentem na uporządkowanie zastanych problemów. Dla moich Klientów był też okazją, by w ich wymarzonym mieszkaniu powstała niewielka łazienka dla rodziny w miejsce dwóch niefunkcjonalnych pomieszczeń.
Projekt pozwolił m.in. na rozwiązanie dwóch problemów w tym mieszkaniu:
(1) konfliktu komunikacyjnego, jaki stwarzało umiejscowienie drzwi do łazienki i wc oraz wejścia do kuchni na końcu wąskiego korytarzyka. Rozwiązaniem jest połączenie dwóch malutkich pomieszczeń na rzecz jednej większej i bardziej funkcjonalnej łazienki.
(2) rewizja do liczników wody i gazu znajdowała się w kuchni w miejscu zabudowy meblowej poniżej linii szafek, co uniemożliwiało uzyskanie jednolitej zabudowy kuchennej. Sąsiedzi Klientów ustawiają w tym miejscu lodówki na kółkach, aby móc uzyskać dostęp do liczników.. 😉 Ja zaproponowałam przeniesienie rewizji do nowej łazienki.
W nowej, większej łazience (4,3 m2) udało się umieścić wszystko z listy życzeń Klientów:
– standardową wannę (150 cm dł.) ze szklanym parawanem (planowany zakup), by móc wygodnie wziąć prysznic
– umywalkę umieszczoną na pojemnej szafce z szufladami i odchylanym koszem pranie
– grzejnik szczebelkowy wiszący na ściance ukrywającej pion grzewczy
– pojemną szafę ze schowaną w niej pralką
– dużą szafkę na kosmetyki nad zabudową spłuczki wc (w szafce zapewniono miejsce dostępu do pionu kanalizacyjnego oraz liczników).
W przypadku tego projektu aranżacji wnętrza, doboru wyposażenia i elementów wystroju Klienci podjęli się sami. Dzięki ich uprzejmości możecie zobaczyć stan przed remontem i gotową łazienkę na zdjęciach.
Klienci twierdzą, że nie widzieli tak funkcjonalnie zaprojektowanej przestrzeni u żadnego z sąsiadów i są niezwykle zadowoleni z efektu. Ta niewielka łazienka dla rodziny spełnia wszystkie ich oczekiwania, czego się nie spodziewali. Wykorzystanie w pełni przestrzeni tak małej łazienki i jej funkcjonalne rozplanowanie stanowi dla laika duże wyzwanie. Profesjonalny projekt pozwala uniknąć kosztownych błędów i powielania nietrafionych rozwiązań podpatrzonych u innych.
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie elementy powinien zawierać kompleksowy projekt, zajrzyj tu.

Skomentuj