Inspirująca przestrzeń do pracy – metamorfoza sali konferencyjnej

z Brak komentarzy
Młodzi, kreatywni ludzie z InspaceLabs chcieli odmiany pustego pokoju w swoim biurze w inspirująca przestrzeń do pracy i spotkań dla Zespołu i Klientów. Zwrócili się więc do mnie o pomoc w metamorfozie ich małej sali konferencyjnej. Ramy moim pomysłom projektowym nadawały wymagania Klientów. Zakres remontu miał być niewielki, z możliwością wykonania go własnymi siłami. Klienci wyznaczyli również realizacji w ograniczony budżet – nie chcieli inwestować znacznych środków w zmiany w wynajętym lokalu.
W projekcie na największej ścianie widocznej od wejścia pojawiła się więc duża grafika firmowa podkreślona dodatkowo czarnym tłem. Ten prosty – w gruncie rzeczy – zabieg jednoznacznie definiuje nam miejsce, w którym się znajdujemy tj. biuro InspaceLabs. Kolor czarny na ścianie dodaje temu wysokiemu (2,95 m) i dużemu pokojowi charakteru i przytulności. By dodatkowo uatrakcyjnić wnętrze i dodać mu więcej energii, zwykłe biurowe świetlówki zostały zastąpione przez nowoczesną przestrzenną lampę sufitową („pająka”*) z niebieskim okablowaniem współgrającym z grafiką firmową. Lampę można kształtować i wieszać wg własnego pomysłu (uwaga, na przedstawionej wizualizacji nie umieściłam oryginału lampy, a jedynie propozycję rozmieszczenia żarówek). W tym przestrzennym wnętrzu występował problem echa. Klienci chcieli jednak zachować widoczny oryginalny drewniany parkiet. Uniemożliwiło to zastosowanie najprostszego (także pod względem montażowym, co było wymagane) rozwiązania dla wygłuszenia echa, tj. wykładziny lub dywanu. Akustykę wnętrza powinny poprawić: przestrzenny żyrandol, dodatkowe meble – duży, miękki fotel „uszak” i regał oraz drewniane żaluzje powieszone na całej ścianie okiennej. Wygodny fotel może służyć nie tylko do relaksu, ale także wyrwania się z rutyny pracy przy biurku – jestem pewna, że korzystanie z niego wpłynie korzystnie na wzrost kreatywności 🙂
Jak się sprawdzą te pomysły, Zespół oceni po realizacji metamorfozy, na co niecierpliwie czekam. Co dla Ciebie oznacza „inspirująca przestrzeń do pracy” – jakie elementy muszą się w niej znaleźć, a co zdecydowanie wykluczasz? W jakim otoczeniu wolisz pracować – energetycznym czy raczej uspokającym? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu.
*wykorzystałam do zobrazowania zdjęcie lampy CablePower Medusa (źródło: DaWanda.pl)

Skomentuj